“İlk İşim Girişim 2019” için başvurular başladı

‘Yeni Girişimler’ ve ‘Yeni Fikirler’ ödüllendirilecek

Çalık Holding, Yıldız Teknopark ve Yıldız TTO ortaklığında bu yıl beşincisi düzenlenen ve inovatif yeni iş fikirlerinin ortaya çıkmasını destekleyen “İlk İşim Girişim” yarışması için 6 Ekim’e kadar başvuru yapılabilecek.

Çalık Holding, Yıldız Teknopark ve Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi ortaklığında bu yıl beşinci kez düzenlenen “İlk İşim Girişim” yarışması için başvurular 9 Eylül’de başladı. Yarışma, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmayı, inovasyona ilgiyi artırmayı ve girişimcilik ekosistemini güçlendirmeyi hedefliyor.

İnovatif, topluma faydalı ve aynı zamanda ticarileşme potansiyeli yüksek olan iş fikirlerinin ortaya çıkmasını kolaylaştırmak ve uluslararası pazarlarda yer almalarını teşvik etmek  amacıyla düzenlen yarışmaya başvurular 6 Ekim’de sona erecek. Değerli akademisyenlerin oluşturduğu seçici kurul tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda finale kalmaya hak kazanan projeler 24 Ekim’de açıklanacak. Finalistler jüri önünde gerçekleştirecekleri sunumlarından önce, temel girişimcilik ve sunum eğitimine katılma fırsatı elde edecekler.

Yeni Girişimler ve Yeni Fikirler yarışacak
“İlk İşim Girişim” yarışması 2019’da “Yeni Girişimler” kategorisinde birinci olan girişimci adayı 10 bin TL, ikinci 7 bin 500 TL ve üçüncü 5 bin TL ödül alacak. “Yeni Fikirler” kategorisinde ise birinci olana 7 bin TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye 3 bin TL para ödülü takdim edilecek. “Yeni Girişimler’’ kategorisinin kazananları sırasıyla Yıldız Kuluçka’da kapalı, açık ve sanal ofis imkânlarına da sahip olacakken ‘’Yeni Fikirler’’ kategorisinde dereceye giren tüm adaylara Yıldız Ön Kuluçka Merkezi’nde 6 ay boyunca ücretsiz ofis imkânı sunulacak.