‘İlk İşim Girişim’ Yarışmasının Kazanan İsimleri Belli Oldu

Çalık Holding, Yıldız Teknopark ve Yıldız TTO ortaklığında bu yıl dördüncüsü düzenlenen, ‘Yeni Girişimler’ ve ‘Yeni Fikirler’ olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen ‘İlk İşim Girişim’ yarışması sonuçlandı.

Çalık Holding, Yıldız Teknopark ve Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ortaklığında düzenlenen; inovatif, topluma faydalı ve aynı zamanda ticarileşme potansiyeli yüksek olan iş fikirlerinin ortaya çıkmasını kolaylaştırmayı amaçlayan ‘İlk İşim Girişim’ yarışmasının kazananlarına ödülleri, 6 Kasım’da Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’nde düzenlenen törende takdim edildi.

Ülkemizde girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılmasını, vizyoner genç girişimcileri ortaya çıkarmayı, yenilikçi ürün ve fikirlerin ticarileşmesine fırsat tanımayı ve uluslararası pazarlarda yer almalarını teşvik etmeyi hedefleyen yarışma Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, Çalık Holding Bankacılık Grup Başkanı Galip Tözge ve Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Mesut Güner’in katılımları ile gerçekleşti.

Yeni Girişimler ve Yeni Fikirler Ödüllendirildi

İlk İşim Girişim Yarışması 2018’in kazananları iki ayrı kategoride farklı ödüllerin sahibi oldu. ‘Yeni Girişimler’ kategorisinde Meinox İlaç Teknolojileri projesiyle Fatih Kocabaş birinci olurken, Sanal Gerçeklik Teknolojisi ile Göz Tembelliği Tedavisi Destek Sistemi projesiyle Ufuk Çoban ikinci ve Haus Freeze Dry projesiyle Hazel Topçu üçüncü sırada yer aldı. İlk üç dereceye girenler, sırasıyla Yıldız Kuluçka’da kapalı, açık ve sanal ofis imkânlarına sahip olacaklar.

Yeni Fikirler’ kategorisinde başarı göstererek dereceye giren yarışmacılar arasında FilameX – Mini 3D Filament Ekstrüzyon Makinesi projesiyle Burak Horuz birinci olurken, Blok – Z projesiyle Erhan Yıldırım ikinciliği ve Md-Led Therapy projesiyle Talha Korkmaz üçüncülüğü kazandı. Bu kategoride dereceye giren tüm adaylara ayrıca Yıldız Ön Kuluçka Merkezi’nde 6 ay boyunca ücretsiz ofis imkânı sunulacak.

Yarışmanın jürisinde Starcamp Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhammed Hamza Müslümanoğlu, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Umut Ekmekçi, İnovaban Genel Müdürü Dr. Kazım Acatay, Redesignbiz Kurucu Ortağı Engin Çomakçı, Tarvenn Yatırım ve Danışmanlık CEO’su Mustafa Kopuk ve İda Capital Partner’i Anıl Gökçen Körpınar yer aldı.